Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ ve Trabzon'un arasında bulunduğu 11 büyükşehir ile Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çanakkale, Düzce, Edirne, Erzincan, Hakkari, Iğdır, Karabük, Kilis, Muş, Niğde, Rize, Sivas, Tunceli, Yozgat ve Eskişehir'in eksik kalan 3 ilçesinin AK Parti ilçe belediye başkan adayları açıklandı. 

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçe başkan adayları şöyle:

Bartın:

Amasra: Ali Yıldırım

Kurucaşile: Mehmet Zihni Sayın

Ulus: Hasan Hüseyin Uzun

 Bayburt:

Aydıntepe: Şükrü Ayan 

Demirözü: Selami Ersen

 Bingöl:

Adaklı: Zeki Işık 

Genç: Mehmet Hadi Topraktan

Karlıova: Veysi Bingöl

Kığı: Coşkun Güven

Solhan: Abdulhakim Yıldız

Yayladere: Sabahattin Köymen

Yedisu: Salih Uçan

Bitlis:

Adilcevaz: Necati Gürsoy

Ahlat: Abdulalim Mümtaz Çoban 

Güroymak: Hüseyin Mutlu 

Hizan: Bedirhan Ekinci 

Mutki: Vahdettin Barlak 

Tatvan: Fettah Aksoy

Çanakkale:

Ayvacık: Mehmet Ünal Şahin 

Bayramiç: Saadettin Arslan

Biga: Mehmet Özkan

Bozcaada: Ali Balcı

Çan: Abdurrahman Kuzu

Eceabat: Kemal Dokuz

Ezine: Haluk Babaoğlu

Gelibolu: Aygen Akdağ

Gökçeada: Yücel Atalay

Lapseki: Eyüp Yılmaz

Yenice: Veysel Acar

Düzce: 

Akçakoca: Cüneyt Yemenici

Cumayeri: Recep Tuna

Çilimli: Muhsin Yavuz

Gölyaka: Bekir Akbulut

Gümüşova: Ahmet Azap

Kaynaşlı: Erol Bayraktar

Yığılca: Muzaffer Yiğit

 Edirne:

Enez: Abdullah Bostancı 

Havsa: Naci Arda

İpsala: Mehmet Kerman

Keşan: Mustafa Mercan

Lalapaşa: Ali Osman Uzman

Meriç: Nihat Yörük

Süloğlu: Erol Atik

Uzunköprü: Ercan Çobanoğlu

Hakkari:

Çukurca: Mustafa Turan

Şemdinli: Fikri Algül

Yüksekova: Mehmet Ali Vatansever

Erzincan:

Çayırlı: Atınç Bahadır

İliç: Ahmet Ramazan Buran

Kemah: Mahmut Cantekin

Kemaliye. Mustafa Haznedar

Otlukbeli: Vahdet Ercan

Refahiye: Vezir Dumanlı

Tercan: Karabey Atıcı

Üzümlü: Ahmet Sazlı

Iğdır:

Aralık: Yıldırım Turan

Karakoyunlu: Ziyatali Deliktaş

Tuzluca: Ahmet Sait Sadrettin Türkan

 Karabük:

Eflani: İbrahim Ertuğrul

Eskipazar: Dursun Baş

Ovacık: Hüseyin Denli

Safranbolu: Necdet Aksoy

Yenice: Zeki Çaylı

Kilis:

Elbeyli: Süleyman Şimşek

Musabeyli: Ayhan Yılmaz

Polateli: Hakkı Çelik

Muş:

Bulanık: Resul Bulut

Hasköy: Mürsel Özen

Korkut: Haşim Arık

Malazgirt: Vefa Yıldız

Varto: Mehmet Lütfü Turgut

Niğde:

Altunhisar: Erdal Sarı 

Bor : Sıtkı Erat 

Çamardı: Yavuz Soylu 

Çiftlik: Bayram Taş 

Ulukışla: Ali Uğurlu

Rize:

Ardeşen: Hakan Gültekin

Çamlıhemşin: Osman Haşimoğlu

Çayeli: Atilla Esmen

Derepazarı: Yakup Samangül

Fındıklı: Adnan Özbalaban

Güneysu: Halil Turan

Hemşin: Halim Kazım Bekar

İkizdere: Hasan Kösoğlu

İyidere: Ahmet Mete

Kalkandere: Nihat Çolak

Pazar: Ahmet Basa

Sivas:

Akıncılar: Hasan Şen

Altınyayla: Necmettin Mermer

Divriği: Halit Yazıcı

Doğanşar: Necdet Oktay Karaman

Gemerek: Hakan Bozbıyık

Gölova: İbrahim Yenidünya

Gürün: Mehmet Aktaş

Hafik: Mitat İlhan

İmranlı: Durhan Demir

Kangal: Mehmet Öztürk

Koyulhisar: Eyüp Ayın

Suşehri: Fazlı Yüksel

Şarkışla: Ahmet Turgay Oğuz

Ulaş: İsrafil Göçgün

Yıldızeli: Mustafa Arda

Zara: Seyit Ahmet Pala

Tunceli:

Çemişgezek: Necati Tayyar

Hozat: Teslim Dalkıran

Mazgirt: Süleyman Canpolat

Nazımiye: Bertal Ateş

Ovacık: Hasan Hüseyin Dizi

Pertek: Recai Vural

Pülümür: Alişan Aslan

Yozgat:

Akdağmadeni: Suphi Daştan

Aydıncık: Ahmet Koçak

Boğazlıyan: Hamdi Erdal

Çandır: Mustafa Ertan Örgün

Çayıralan: Yasin Şahiner

Çekerek: Bedrettin Bozkurt

Kadışehri: Davut Karadavut

Saraykent: Ahmet Öçal

Sarıkaya: Ali Osman Erbir

Sorgun: Ahmet Şimşek

Şefaatli: Zeki Bozkurt

Yenifakılı: Yalçın Karadavut

Yerköy: Mehmet Ağaoğlu

-Hatay ilçe belediye başkan adayları:

Altınözü: Rifat Sarı

Antakya: İsmail Kimyeci

Arsuz: Mehmet Sürer

Belen: Adnan Vurucu

Defne: Onur Karataş

Dörtyol: Bilgehan Aksoy

Erzin: Kasım Şimşek

Hassa: Abdurrahman Demirel

İskenderun: Seyfi Dingil

Kırıkhan: Ayhan Yavuz

Kumlu: İbrahim Paç

Payas: Bekir Altan

Reyhanlı: Hüseyin Şamverdi

Samandağ: Mehmet Gümüş

Yayladağı: Mehmet Kalkan

-Mardin ilçe belediye başkan adayları:

Artuklu: Serdal Yay

Dargeçit: Mehmet Dursun

Derik: Hasip Necimoğlu

Kızıltepe: Cebrail Dinler

Mazıdağı: Abdurrahman Önen

Midyat: Şehmus Nasıroğlu

Nusaybin: Mehmet Ali Tekin

Ömerli: Yılmaz Altındağ

Savur: Nezir Yıldız

Yeşilli: Hayrettin Demir 

-Muğla ilçe belediye başkanı adayları:

Bodrum: Ali Server Yazgan

Dalaman: Beyhan Korkut

Datça: Günay Cennet

Fethiye: Muhsin Eryılmaz

Kavaklıdere: Mehmet Demir

Köyceğiz: Kemal Ceylan

Marmaris: Ali Doğan Tugay

Menteşe: Mestan Yayman

Milas: Rüştü Yiğitkaya

Ortaca: Çetin Uslu

Seydikemer: Yakup Otgöz

Ula: Nadi Şenkal

Yatağan: Mustafa Toksöz

-Sakarya ilçe belediye başkan adayları:

Adapazarı: Süleyman Dişli

Akyazı: Hasan Akcan

Arifiye: İsmail Karapullukçu

Erenler: Cavit Öztürk

Ferizli: Ahmet Soğuk

Geyve: Murat Kaya

Hendek: Ali İnci

Karapürçek: Orhan Yıldırım

Karasu: Mehmet İspiroğlu

Kaynarca: Zeynur Özel

Kocaali: Ahmet Acar

Pamukova: Cevat Keser

Sapanca: Aydın Yılmazer

Serdivan: Yusuf Alemdar

Söğütlü: Hüseyin Genç

Taraklı: Tacettin Özkaraman

-Tekirdağ ilçe belediye başkan adayları:

Çerkezköy: Ali Ertem

Çorlu: Özlem Yemişçi

Ergene: Hüseyin Bulut

Hayrabolu: Şener Çelikayar

Kapaklı: Ömer Karadeniz

Malkara: Salih Keskin

Marmaraereğlisi: Hikmet Ata

Muratlı: Ahmet Türkoğlu

Saray: İbrahim Duraklı

Süleymanpaşa: Ahmet Aygün 

Şarköy: Hatip Şirazi Batı

-Eskişehir ilçe belediye başkan adayları

Alpu: Rafet Demirtaş

Beylikova: Özkan Alp

Çifteler: Metin Özen

Günyüzü: Mehmet Remzi Arayıt

Han: Mustafa Pekak

İnönü: Kadir Bozkurt

Mahmudiye: Ayşe Güney

Mihalgazi: Zeynep Akgün

Mihalıççık: İsmail Uysal

Odunpazarı: Nevzat Önder

Sarıcakaya Faruk Güler

Seyitgazi: Hasan Kalın

Sivrihisar: Hamid Yüzügüllü

Tepebaşı: Orhan Soydaş

-İzmir ilçe belediye başkan adayları

Aliağa: İbrahim Ethem Yorulmaz

Balçova: Hasan Özcan

Bayındır: Mehmet Kertiş

Bayraklı: İsmail Sarı

Bergama: Hasan Şahin

Beydağ: Fevzi Kaya

Bornova: İlhan Kaya

Buca: Cemil Şeboy 

Çeşme: Mustafa Cenger

Çiğli: Adnan Yılmaz

Dikili: Ahmet Dağdelen

Foça: Salih Emrullah Keleş

Gaziemir: Kerem Fahri Baykalmış

Güzelbahçe: Cengiz Sandıklı

Karabağlar: Necip Kalkan

Karaburun: Hüseyin Onur Altın

Karşıyaka: Tanfer Kemerli

Kemalpaşa: Arif Uğurlu

Kınık: Sadık Doğruer

Kiraz: Erol Çomak

Konak: İlknur Denizli

Menderes: Bülent Soylu

Menemen: Mehmet Bilal Kaplangı

Narlıdere: Erkan Dereli

Ödemiş: Mahmut Badem

Seferihisar: Hamit Nişancı

Selçuk: Dahi Zeynel :akıcı

Tire: Mehmet Çeltikcioğlu

Torbalı: Adnan Yaşar Görmez

Urla: Erşan Eroğlu

-Mersin ilçe belediye başkan adayları 

Akdeniz: Mehmet Sinan Cebe

Anamur: Atilla Olçum

Aydıncık: Ferat Aktan

Bozyazı: Ali Deniz

Çamlıyayla: İslam Sarı

Erdemli: Alpaslan Gürgenç

Gülnar: Mehmet Bahar

Mezitli: Nuri Hocaoğlu

Mut: Murat Orhan

Silifke: Bilal Özkan

Tarsus: Hakkı Meniz

Toroslar: Mehmet Bolat

Yenişehir: Gönül Dilmenli

-Ordu ilçe belediye başkan adayları

Akkuş: İsa Demirci

Altınordu: Engin Tekintaş

Aybastı: İzzet Gündoğar

Çamaş: Alahitdin Gider

Çatalpınar: Ahmet Türe

Çaybaşı: İsmet Yanık

Fatsa: Hüseyin Anlayan

Gölköy: Ali Kemal Mert

Gülyalı: Talip Şen

Gürgentepe: Yener Yalçınkaya

İkizce: Bahri Söğüt

Kabadüz: Yener Kaya

Kabataş: Yakup Yılmaz

Korgan: Tuncay Kiraz

Kumru: Günan Murat Hatipoğlu

Mesudiye: İsa Gül

Perşembe: Kemal Bahtiyar

Ulubey: İsa Türkcan

Ünye: Ahmet Çamyar

-Samsun ilçe belediye başkan adayları

Alaçam: Hadi Uyar

Asarcık: İbrahim Yüce

Atakum: İshak Taşçı

Ayvacık: Mustafa Belur

Bafra: Zihni Şahin

Canik: Osman Genç

Çarşamba: Hüseyin Dündar

Havza: Murat İkiz

İlkadım: Erdoğan Tok

Kavak: ibrahim Sarıcaoğlu

Ladik: Selim Özbalcı

Ondokuzmayıs: Osman Topaloğlu

Salıpazarı: Halil Akgül

Tekkeköy: Hasan Togar

Terme: Şenol Kul

Vezirköprü: İbrahim Sadık Edis

Yakakent: Hüseyin Kıyma

Trabzon ilçe belediye başkan adayları

Akçaabat: Şefik Türkmen

Araklı: Recep Çebi

Arsin: Erdem Şen

Beşikdüzü: Orhan Bıçakçıoğlu

Çarşıbaşı: Coşkun Yılmaz

Çaykara: Hanefi Tok

Dernekpazarı: Mehmet Aşık

Düzköy: Salih Bakal

Hayrat: Mehmet Nuhoğlu

Köprübaşı: Ahmet Tekke

Maçka: Koray Koçhan

Of: Salim Salih Sarıalioğlu

Ortahisar: Ahmet Metin Genç

Sürmene: Rahmi Üstün

Şalpazarı: Fehmi Cengiz

Tonya: Osman Beşel

Vakfıkebir: Muhammet Balta

Yomra: İbrahim Sağıroğlu

İŞTE İSTANBUL ADAYLARI

AKP'den yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul'un ilçelerinin belediye başkan adayları şöyle:

Adalar: Coşkun Özden

Arnavutköy: Ahmet Haşimi Baltacı

Ataşehir: Nimetullah Topu

Avcılar: Bayram Şenocak

Bağcılar: Lokman Çağırıcı

Bahçelievler: Osman Develioğlu

Bakırköy: Mehmet Emin Ertekin

Başakşehir: Mevlüt Uysal

Bayrampaşa: Atila Aydıner

Beşiktaş: Zeynep Abidin Okul

Beykoz: Yücel Çelikbilek

Beylikdüzü: Yusuf Uzun

Beyoğlu: Ahmet Misbah Demircan

Büyükçekmece: Celal Babayiğit

Çatalca: Savaş Barutçu

Çekmeköy: Ahmet Poyraz

Esenler: M. Tevfik Göksu

Esenyurt: Necmi Kadıoğlu

Eyüp: Remzi Aydın

Fatih: Mustafa Demir

Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta

Güngören: Şakir Yücel Karaman

Kadıköy: Hurşit Yıldırım

Kağıthane: Fazlı Kılıç

Kartal: Temurhan Yıldız

Küçükçekmece: Temel Karadeniz

Maltepe: Edibe Sözen Yavuz

Pendik: Salih Kenan Şahin

Sancaktepe: İsmail Erdem

Sarıyer: Mahmut Sedat Özsoy

Silivri: Tahir Sert

Sultanbeyli: Hüseyin Keskin

Sultangazi: Cahit Altunay

Şile: Can Tabakoğlu

Şişli: Mukadder Başeğmez

Tuzla: Şadi Yazıcı

Ümraniye: Hasan Can

Üsküdar: Hilmi Türkmen

Zeytinburnu: Murat Aydın